Najdete tu spoustu obrázků, názorů, příběhů (i s *) a hlavně něco o mojí maličkosti.
Budu moc ráda, když zanecháš komentář, ale pod správným článkem.
Na tento blog se stahují autorská práva, takže pokud něco okopíruješ, tak dostaneš do tlamy.

Chceš spamovat? - ZDE
Chceš se zeptat? - ZDE
Kniha hostů? - ZDE
Otevřené fórum k mojí tvorbě? - ZDE

Tarot

3. listopadu 2008 v 20:46 | werka |  Zajímavosti...
svíce

Už od mala jsem si přála být ,,VĚŠTIBÁBOU!" A teprve loni se mi to splnilo. Na Vánoce jsem dostala karty,....bylo to neuvěřitelný,....pomalu se zdokonaluju,...takže mi to už jde...

CO JE TO TAROT?
Existuje mnoho karetních her, které slouží k výkladu a věštění: jednou z nich je tarot. Tarotové karty mají velmi dlouhou tradici a historii a názory na jejich původ se rozcházejí. Mnozí jej spatřují ve starém Egyptě, možná bychom však jejich počátky našli také v Evropě ve 14. století.
Soubor tarotových karet se skládá ze 78 karet a je rozdělen do Velkých a Malých arkán (z latinského arcanum - tajemství). Karty Malých arkán se jako mnoho jiných druhů karet dělí do do čtyř barev či řad: čísla karet jdou od esa do deseti. Namísto křížů, pik, srdcí a kár se zde barvy označují jako hole, meče, poháry a mince.U tarotu se zpravidla setkáváme se čtyřmi dvorními kartami: králem, královna, rytířem a spodkem.
K 56 kartám Malých arkán patří v tarotovém souboru ještě 22 dalších karet označovaných jako Velká arkána. Tyto trumfy (0-21) nenáleží k žádné barně ani řadě, aleznázorňují samotné motivy a mají vlastní jména.
Je - li vyloženo více Mylých než velkých arkán, bude ten, kdo hledá radu o své budoucnosti, rozhodovat převářně sám. V opačném případě leží budoucnost spíše v rukou osudu.

KDO MŮŽE VĚŠTIT?
- většinou jen ti, co mají talent (hned se to bohužel nepozná, parkrát si to musíte zkusit a sami musíte uvážit zdali v tom budete pokračovat, na začátek byste se měli s někým domluvit a zkusit vyložit karty třeba kamarádovi, a ten vám řekne jestli to vyšlo nebo ne...můj pokusnej králík byla mamka...ještě jednu radu: nesmí vám nikdo brát karty, lámat je nebo jen nějak strašně ochytávat... karty jsou vždy úzce spojeny s člověkem a jeho charakterem)
- lidé kteří to berou jako poselství, dar, šestý smysl, ale né aby si za to nechali platit, to se mi zdá být od některých lidí sobecké, každý má nějaký talent jen ho v sobě najít.

Kdyby chtěl někdo vyvěštit zdarma, tak ať mi napiš na můj mail: Zupkova2@seznam.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Marťas Marťas | Web | 3. listopadu 2008 v 22:25 | Reagovat

věřím na tarot.koupil jsem si karty vyvěštil jsem něco kamarádovy a splnilo se to do pár dnů.tak se v tom zdokonaluji.blog perfekt nejlepšššššší co sem viděl a zajímavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama