Najdete tu spoustu obrázků, názorů, příběhů (i s *) a hlavně něco o mojí maličkosti.
Budu moc ráda, když zanecháš komentář, ale pod správným článkem.
Na tento blog se stahují autorská práva, takže pokud něco okopíruješ, tak dostaneš do tlamy.

Chceš spamovat? - ZDE
Chceš se zeptat? - ZDE
Kniha hostů? - ZDE
Otevřené fórum k mojí tvorbě? - ZDE

Květen 2011

Budoucnost

28. května 2011 v 11:21 | Wiksi3 |  Téma týdne...
Skoro každý si svou ideální budoucnost představuje takto:
- škola
- práce
- rodina
- nový dům, auto....
Ale když se na tohle reálně koukneme... tak to tak není. Jelikož máme život jenom jeden, tak si musíme vybrat - rodina nebo kariéra? Podle zdravotníků je nejlepší, když má žena dítě 20-27, potom už je porod rizikový. Když si člověk řekne, že po střední půjde na výšku - je to asi tak do 26, a to nemáte ani praxi v oboru - která je min. 2-5 let. Podle toho se vám vypočítá mateřská. Proto jsem si řekla, že na výšku asi nepůjdu a radši půjdu pracovat a zaopatřím si rodinu a vysokou si dyštak potom dodělám. Vím, ale jak bude pro mě složité najít si práci, bez praxe. Myslím si že my, to ted budeme mít v životě daleko složitější, protože práce není a důchod nám pořád prodlužují, navíc vysoká ted bude placená. Upe nesnáším politiky, bakalářské práce mají obšlehlé, většina nemá ekonomické vzdělání - a pracují s penězma, jak je velká u nich korupce a ty svině chcou přidat. Naše budoucnost a budoucnost ČR klesá, klesá,.... a klesá...

Rekapitulace týdne

27. května 2011 v 18:04 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
No prostě mi neuvěříte :D jsem na praxi :D a nejvíc jsem nadšená. Neříkám, že to vztávání je užasný (4:20) ale prostě prace tak od 5:30 - 14:30. No jsem tam strašně ráda. Nechali mě i účtovat - já jsem tak ráda, fakt super kolektiv. Jinak včera za mnou byl drahý, tak jsme se byli projit,.... s ním je vše tak krásný a rychlí :'( ted se dlouho neuvidíme, skrz to, že pracuje o víkendech a ja mám praxi :'( upe mě to štve. No mám takovej návrh na jednu povídku :D nějak jsem se do teho zažrala :D. Co jinak :D ehm... ja nw co psat... nebudu se rozepisovat o účetnictví... když temu nikdo nechape - ASi. Jo... hej mám mít závěrečnou práci do ite, si tu smskuju z učitelem, pač mi poslal nějaky divny zadani, prostě zmatky... hm super za tyden to mám mit hotovy s kamoškou, ale prostě ta jestli to udělá to bude zázrak,... bestak to zase oddřu já :( ale prostě ja na to tolik času zase nemám - nejvíc mě štve - kdyby davala pozor v hodinách... poslední dobou jsem alergická na hloupý lidi :D ale fakt... třeba jak jsem kontrolovala doklady... lidi neumí sečíst 5pokladen (tržby za den) a odečíst o toho storna a stejnou částku napsat do pc :( jsem z toho rostla :D jaj mějte se - třeba eče pisnu.
PS: De vám měnit grafika mě ne :(

pp :-*

Vietnamka

19. května 2011 v 20:13 | Wiksi3 |  Příběhy...


Dobry den, jmenuji se Ly Thi Vanh a chtěla bych vám vyprávět svůj příběh. Moje maminka mi byla vždy oporou a jediným člověkem, kterého jsem v životě milovala a který mou lásku opětoval. Otec matku opustil, než jsem se narodila a tak mě mamka vychovávala sama. Od té doby mužům nevěřila, i když se ji dvořili mnozí. Moje matka byla jedna z nejhezčích z celého městečka blízko Hanoje, dneska už je jeho součástí. Když mi bylo asi osum, rodiče mojí matky se rozhodli, že nás pošlou do České republiky prodávat oděvy. Mamka se zprvu bála řídit vůbec nějaký obchod, ale když se to zhruba za rok naučila, bezmilosrdně jsem musela opustit všechny své kamarády a odstěhovat se do nějaké prťavé země, uprostřed Evropy. Cesta letadlem byla nekonečná a časový posun mě děsil ještě půl roku po příjezdu. Přiletěli jsme zhruba v červenci, ani jsem si nestihla své okolí ,,očichat" a již jsem musela do školy. Větším problémem byla jazyková bariéra. S mamkou jsem se češtinu učila již ve Vietnamu, ale to nebylo tak aktuální a sehnat slovník nebylo nic lehkého, natož tak nějaký kurz. Na základní školu mě nechtěli přijmout, z důvodu mého handicapu. Mamka si se mnou nevěděla rady a tak mi dala rok odklad. Mezi tím jsem nastoupila do čtvrté třídy. Mezi dětmy jsme se přiučila hodně, i když na jedničku z češtiny to nebylo nikdy. Zjistila jsem že i spousta čechů, má s tímto jazykem problém a potom jsem byla klidnější. Mamka měla dost svých starostí s obchodem, natož tak aby se se mnou učila. Do toho jsem ji musela pomáhat, takže jsem školu často zanedbávala. České děti mi často nadávali do šikmookých .... no to je jedno.... Našla jsem si tu jednu úžasnou kamarádku a ta mě ochraňovala před všemi nadávkami a ukazovala mi Česko z těch kladných stránek, protože do této doby jsem na této zemi nic kladného nenalezla.

Od Karamelky za Bublinku 0.3

19. května 2011 v 16:40 | Wiksi3 |  Diplomky, výhry...


Od Karamelky - děkuju je to moc hezké :-)

Jak dál?

17. května 2011 v 18:36 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
No tak prostě jsem si řekla, že ruším tímto všechny pravidla pro spřátelení a dále nebudu spřátelovat, prostě akorát postupně budu bobánky odkřížkovávat, jelikož na blog nemám tolik času. Například: ted budu dělat řidičák, zkoušky z pojištovnictví, praxe, a příští rok maturita a drtí nás už ted.
Takže se ptám svých bobků, chcete být ještě moji bobci i za cenu, že již vás nebudu tak navštěvovat a nebudu tak přidávat články? I když se nechci vzdát své tří leté tvorby. Takže do konce května se napište pod tento článek. Pokud ne, budete automaticky smazáni - i ti co mají delší dobu pozastavení - sory, ale chci si ujasnit, jestli tohle má ještě cenu.
Jsem tu zhruba jednou za týden, ale přijde mi to hodně málo, ale nic s tím nenadělám.

Moje město

13. května 2011 v 19:07 | Wiksi3 |  Téma týdne...

Moje městečko se nachází na území Hané. Máme okolo 2 000 obyvatel a naše městečko je nehorázné ulítlé na kulturu. Abych vás nenudila zbytečnou hystorií a kravinami, které si můžete přečíst v příručkách, tak jen tak ve skratce. Na prvním obrázku můžete vidět kostel sv. Maří Magdaleny. Tyhle kosteli jsou jenom tři na Hané, které mají oddělenou věž od kostela. To je taková specialita. Minulé léta se přestavovalo náměstí a jak to dopadlo můžete vidět na dalších dvou fotkách. Specialitou je socha dítěte, ale nepochopila jsem na jaký motiv by to mělo být.
Posledním obrázkem je budova ZŠ, kde jsem chodila 9 let, ale to nebyla ještě tak pospravovaná a RŮŽOVÁ.
Ve městě navíc máme
- kino
- základní uměleckou školu
- různé obchody
- poštu
- mateřškou školu
- knihovnu
- stadion
- ,,bazán" (který slouží jako chovný rybník)
- .... novou cyklostezku... prostě je toho hodně.... a jsem celkem i rada, že zde bydlím, i když se od sud musí dojíždět za prací do větších měst.

Otupělost

12. května 2011 v 15:47 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
Tak to co se mi stalo, bych nepřála ani svému nejhoršímu příteli. Bylo to tak strašný. Takovej trapas. Včera jsem byla na krajském kole středoškolské odborné činnosti. Půl roku jsem pracovala na SOČce (něco jak seminární práce na výšce). No a dostala jsem se do kraje, a obhajovala jsem to. Nejdřív mě dostalo, že všichni práci znali nazpaměť, to bylo drsny, ani nečetly ty slaidy. Prostě masakr. No tak ja jsem byla o5 předposlední. Proč ne že?

Inspirace směr DOWN

10. května 2011 v 19:31 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
Nemůžu si pomoct, ale tento komentář o elishka99 | :

Krásné. Moc se mi to líbí. Hezké, ale smutné. Ale pravdu - Nejsi náhodou spisovatelka ? Opravdu to takvypadá. Jsi opravdu, ale opravdu UŽÁSNÁ. Opravdu nádhera. Úplně stejně se mi líbí i tvůj blog. Budu ho pravidelně navštěvovat :-)..... Už se těším :-)....
Mě vážně moc potěšil. Jsem moc ráda, že aspoň někomu se to líbí. Přemýšlela jsem , že bych blogu uplně nechala, ale na druhou stranu, kde budu psát všehny svoje průsery??? :D No a hl. povídky. Už jsem vymyslela další, ale neni čas to napsat. V pátek jedu do Holešova kouknout se po práci, zítra jdu obhajovat svoji práci :D to bude super. Příští týden jdu do práce místo školy a hl. teto víkend s mojim miláčekem už se těšim moc. Pač jako :D hm... od pátku se se mnou bude otravovat a dobrovolně se nabídl že půjdeme nakupovat, že mu něco chybí ve skříni - woww tak u chlapa bych to nečekala :D No nic rada bych vam toho napsala vic, ale sere mě, že jsem si nadstavila bili pismo, takže vb nnevidim na to co pišu :D :D :D :D: Ahoj miláčci :-*

Smutkošťastnost

4. května 2011 v 20:26 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
Už neumím ani vymyslet nějaký pořádný název pro každodenní článek. Snad jen motto:

když sjem se ptala - mlčel si
ale když ted chceš mluvit - tak již neposlouchám
Stalo se tohle... Již dlouho si píšu s Ondrou.... A ještě nedávno bych s ním chodila prostě a byl to můj ideál... jenomže... zhruba již před měsícem jsem si našla kluka - Toma a prostě nejvíc ho miluju a myslím si, že jsem konečně našla někoho, kdo mi rozumí a s kým si můžu říct vše, cokoliv udělat a neslyšet buzeraci, ale smích. Prostě... Miluju ho nejvíc. A tak jsem řekla, že už si nechci psát s Ondrou,... jelikož to byly často dost nemravné texty... a chtěla jsem se věnovat jenom mojemu miláčkovi... Dneska Tomovi vypadl net... a Ondra byl na skypu... a tak jsme si psali... Řekl mi, že se rozešel s holkou - již před měsícem a půl, ale já jsem mu prostě nedala šanci mluvit :(. Nw teď mě to mrzí, ale jsem moc rada, za to že se to tak nestalo, protože aspoň jsem poznala Toma :-*. Nw je mi nějak smutno, bestak se rozešeli skrz mě, ale prostě již mi to nepřizná. Prostě ja nw co mám dělat.... Ptal jsem mě, co bych chtěla vědět... a tak jsem mu napsala to motto na začátku... Jsem asi vážně zlá a hnusná, když miluju vše ostatní pro mě ztrácí cenu. Ach ju,... ale ja nechci... Co vy na to milounci?

Víkend v trapu

1. května 2011 v 11:13 | Wiksi3 |  Z mého deníku...
V pátek jsem byla s miláčkem na nejkrásnějším místě v Přerově. Hezky jsme si to tam prošli a potom mě zavezl k babičce. No a bylo hned po romantice :( Ach jo tak moc mi chybí. U babičky jsem byla i v sobotu - jsem pomáhala střejdovi řezat dřevo. No asi budu nesnášet piliny :D a větr. No a potom o5 domů. Mamka je ze mě namrtvicu. Nesvede pomyšlení, že bych se jí mohla odstěhovat - no ať si zvyká, pač o prázdninách doma jistě nebudu.

No a co můj blog. Chtěla jsem tu dát víc povídek - ale jaksi ztrácím nápady. No a návrhů na kreslení - různé techniky a tak :D ehm... no na to tedkom vbc není čas. Ale tak za 14 dní asi půjdu na praxi na 14 dní, takže bych se možná do toho dala - co vy na to? Co byste třebas ocenili? JJ a jinak i když vim, že moc neobíhám -ale bude vyřazení Bobánků, ale ještě nw jak to udělám, ale bude to jistě nenápadný :D